1) Rovira Merce, Instıtut de Recerca i Tecnologia Agroalimentaries (IRTA), Department d`Arboricultura Mediterrania, Centre de Mas Bove, Apartat 415, 43280 Reus, Phone: 977-34-32-52-26-91-07, Fax: 34-97734-4055, Email: Merce.Rvira@irta.es

2) Tous Joan, Instıtut de Recerca I Tecnolgia, Agroalimentaries (IRTA) Department d`Arboricultura Mediterrania, Centre de Mas Bove, Apartat 415, 43280 Reus,Phone: 977-34-32-52, Fax: 977-34-40-55-, Email: Joan.Tous@irta.es

3) Vargas Francisco, Instıtut de Recerca i Tecnologia Agroalimentaries (IRTA),Department d`Arboricultura Mediterrania, Centre deMas Bove , Apartat 415, 43280 Reus Phone: 34 977 34 32 52, Fax: 34 977 34 40 55, Email: francisco.vargas@irta.es

4)Campdcpcdrós, Montserrat. La Morelia Nuts, Apelles Mestre, s/n – Polig. Industrial Mas Batlle, 43206-Reus, Email: morella@morellanuts.com.

5)Clavé, Joan. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat. 415, 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55, Email: joan.clave@irta.es.

6)Escofet, Miriam. Serveis Territorials del DARP, Avda. Catalunya. 50. 43002-Tarragona, Email: amescel@gencat.net.

7)Gispert, Joan Ramon. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415, 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55. Email: joanramon.gispert@irta.es.

8) Ibañez López, Raul. ADV. Avellanes de Catalunya Nova, Plaça Prim, 12 lr. 43201-Reus, Phone: 977300510, Fax: 977774070, Email: ribanez@crisolfs.com.

9)Lannoye, Maria. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415, 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55, Email: maria.lannoye@irta.es.

10)Miguel, Borras. Gerencia, ARBORETO. S.A.T. Ltda., Ctra. Alcolea del Pinar 123 A, F43415132-Reus, Phone: 977313258, Email: mborras@sat-arboreto.com.

11)Nubiola, Natalia. ADV de la Producció Integrada de 1’Avellana, Av. Països Catalans, 25, 43202-Reus, Phone: 977333232, Fax: 977338787, Email: nnubiola@uniopagesos.org.

12)Palau, Roger. ADV de la Producció Integrada de la Avellana, Av. Països Catalans, 25, 43202-Reus, Phone: 977333232, Fax: 977338787, Email: rpalau@uniopagesos.org.

13)Plana. Joan. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415, 43380-Reus. Phone: 977 32 84 24. Fax: 977 34 40 55.

14)Romero, Agusti. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415, 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55, Email: agusti.romero@irta.es.

15)Tous, Joan. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415, 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55, Email: joan.tous@irta.es.

16)Vargas, Francisco. IRTA-Centre Mas Bové, Apartat, 415. 43380-Reus, Phone: 977 32 84 24, Fax: 977 34 40 55, Email: francisco.vargas@irta.es.